UIL


District 7-5A (I) Dist Year PF PA


7-5A (I) Dist Year PF PA


x-John Tyler 4-0 5-2 244 182


x-M. Poteet 4-0 7-1 323 144


Sherman 3-1 4-4 199 164


McKinney North 3-2 6-3 332 283


W. Mesquite 1-3 2-5 221 290


Texas High 0-4 2-6 217 339


Wylie East 0-4 1-8 213 456


Friday, Oct. 26


John Tyler 28, McKinney North 25


Sherman 37, Wylie East 14


Mesquite Poteet 41, West Mesquite 19


(Texas High bye)


District 7-5A (II) Dist Year PF PA


x-Frisco Reedy 7-0 9-0 402 123


Lovejoy 5-1 6-1 300 155


Denison 4-2 5-3 877 233


Frisco 4-2 4-4 257 259


Lake Dallas 3-3 5-3 269 234


Denton Braswell 3-3 3-5 231 211


Princeton 1-5 2-6 208 250


Frisco Memorial 1-6 1-8 101 460


F. Lebanon Trail 0-6 1-7 147 370


Thursday, Oct. 25


Denison 59, Frisco Memorial 14


Friday, Oct. 26


Denton Braswell 45, Princeton 10


Lovejoy 31, Lake Dallas 27


Frisco Reedy 63, Frisco Lebanon Trail 10


(Frisco bye)


District 4-4A (I) Dist Year PF PA


x-Springtown 3-0 7-1 396 160


Decatur 2-1 3-5 234 409


WF Hirschi 2-1 6-2 316 136


Mineral Wells 1-2 6-2 921 178


Gainesville 1-2 2-6 221 329


Burkburnett 0-3 3-5 238 306


Friday, Oct. 26


Springtown 72, Gainesville 20


Decatur 45, Mineral Wells 42


WF Hirschi 56, Burkburnett 14


District 7-4A (I) Dist Year PF PA


x-Argyle 4-0 8-0 467 150


x-Paris 4-1 6-2 263 151


x-Celina 3-2 5-3 292 149


Melissa 2-2 5-3 272 234


Anna 1-3 4-4 133 234


North Lamar 1-3 1-7 93 324


Sanger 0-4 0-8 81 391


Friday, Oct. 26


Celina 42, Anna 0


Argyle 58, Melissa 21


Paris 49, Sanger 20


(North Lamar bye)


District 4-3A (I) Dist Year PF PA


x-Brock 4-0 7-1 259 114


x-Boyd 4-0 6-2 226 144


Pilot Point 3-2 6-3 240 135


Whitesboro 2-2 5-3 307 137


Paradise 1-3 4-4 202 207


Bowie 1-3 2-6 164 250


Ponder 0-5 2-7 147 321


Friday, Oct. 26


Brock 58, Ponder 7


Boyd 33, Bowie 13


Pilot Point 27, Paradise 7


(Whitesboro bye)


District 5-3A (I) Dist Year PF PA


x-Van Alstyne 4-0 5-3 260 187


x-Bonham 4-0 7-1 398 274


Pottsboro 3-2 5-4 264 198


Lone Oak 2-2 3-4 236 277


Rains 1-3 3-4 148 213


Commerce 1-3 1-6 128 254


Howe 0-5 3-6 159 263


Friday, Oct. 19


Bonham 52, Pottsboro 49


Lone Oak 20, Howe 12


Van Alstyne 42, Commerce 9


(Rains bye)


District 5-3A (II) Dist Year PF PA


x-Gunter 4-0 8-0 276 17


x-Henrietta 4-1 6-3 197 189


Holliday 3-1 7-1 299 80


Nocona 2-2 2-6 222 207


City View 1-3 3-5 128 209


Callisburg 1-3 2-6 158 202


S&S 0-5 0-9 74 338


Friday, Oct. 26


Nocona 58, S&S 3


Holliday 35, Callisburg 7


Henrietta 16, City View 13


(Gunter bye)


District 9-3A (II) Dist Year PF PA


x-Cooper 4-0 6-1 256 143


x-Chisum 4-1 5-3 223 169


Blue Ridge 2-2 4-4 156 167


Bells 2-2 3-5 215 203


Leonard 2-3 2-6 108 246


Whitewright 1-3 1-6 88 269


Prairiland 0-4 1-7 162 294


Friday, Oct. 26


Blue Ridge 21, Bells 14


Whitewright 20, Leonard 16


Chisum 36, Prairiland 14


(Cooper bye)


DIstrict 5-2A (I) Dist Year PF PA


x-Celeste 3-0 9-0 368 102


x-Collinsville 2-0 6-1 237 101


Valley View 1-2 3-4 173 122


Tom Bean 0-2 4-4 240 236


Trenton 0-2 3-5 143 244


Friday, Oct. 26


Valley View 51, Trenton 0


Celeste 47, Tom Bean 12


(Collinsville bye)


District 6-2A (I) Dist Year PF PA


x-Wolfe City 2-0 7-1 281 82


x-Honey Grove 2-1 6-3 216 176


Como-Pickton 1-1 3-3 167 87


Rivercrest 1-1 6-1 285 105


Boles 0-3 3-5 152 229


Friday, Oct. 26


Honey Grove 24, Como-Pickton 19


Rivercrest 63, Boles 19


(Wolfe City bye)


District 9-2A (II) Dist Year PF PA


x-Muenster 3-0 7-1 324 113


x-Era 2-0 6-2 174 131


Cumby 1-1 3-5 194 268


Tioga 0-2 0-8 31 350


Campbell 0-3 0-7 22 239


Friday, Oct. 26


Muenster 64, Tioga 0


Cumby 46, Campbell 0


(Era bye)


District 9-1A (I) Dist Year PF PA


Newcastle 3-0 6-3 431 318


Savoy 1-1 4-2 310 271


Perrin-Whitt 1-1 5-3 282 257


Saint Jo 1-2 7-2 512 306


Bryson 0-2 2-6 243 388


Friday, Oct. 26


Newcastle 54, Bryson 30


Perrin-Whitt 78, Savoy 54


Saint Jo 68, Forestburg 19


District 9-1A (II) Dist Year PF PA


Fannindel 1-0 4-2 392 235


Forestburg 0-0 0-8 157 499


Gold-Burg 0-1 1-7 196 337


Friday, Oct. 26


Fannindel 62, Gold-Burg 12


Saint Jo 68, Forestburg 19


TAPPS


District 1-IV Dist Year PF PA


Sacred Heart 1-0 4-3 160 159


FW Lake Country 1-0 4-4 231 154


FW Calvary 0-1 2-5 184 243


TCS 0-1 2-6 133 259


Friday, Oct. 26


FW Lake Country 41, Texoma Christian 0


Sacred Heart 38, FW Calvary 14


x — clinched playoff spot